Ako finančný sprostredkovateľ svojim klientom pomáham znižovať a optimalizovať výdavky na hypotékach, poisteniach, investíciách a súčasne zvyšovať zhodnotenie úspor.
Pokiaľ vám vyšiel v daňovom priznaní za rok 2022 preplatok, je potrebné oň v prvom rade požiadať v daňovom priznaní. Pokiaľ teda budete podávať daňové priznanie za rok 2022 k dani z príjmov, v niektorých prípadoch sa môže stať, že vám vyjde preplatok. K tejto situácii dochádza spravidla vtedy, ak ste platili vyššie preddavky na daň počas roka, ako ste mali určené daňovou povinnosťou. Preplatky sa najčastejšie vyskytujú u študentov, dôchodcov, nezamestnaných a podobne, u fyzických osôb môže táto situácia nastať pri uplatnení nezdaniteľných častí alebo daňových bonusov. Ak máte zamestnanie a vyjde vám preplatok, zamestnávateľ, ktorý vykonáva ročné zúčtovanie je povinný tento preplatok zamestnancovi vyplatiť. Ak si ako zamestnanec podávate daňové priznanie sami, preplatok vyplatí priamo daňový úrad.
Európska centrálna banka avizovala koncom decembra nárast kľúčových úrokových sadzieb a zároveň rovnomerné navyšovanie, kvôli rastúcej inflácii. Navyšovanie by malo byť minimálne do doby, pokiaľ sa inflácia nevráti na prípustnú úroveň. Môže zvyšovanie kľúčových úrokových sadzieb ovplyvniť aj váš úver?
Dôchodkový systém čakajú rôzne zmeny a o niektorých sme už avizovali. Najnovšie nás čaká zmena v podobe rodičovského bonusu, ktorý začína platiť od 1. januára 2023. Takzvaný rodičovský dôchodok by mal zmierňovať rozdiely medzi dôchodkami bezdetných dôchodcov a dôchodcov s deťmi.